Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvacet let ONKO ISIS Opava

     V tomto roce si naše organizace ONKO ISIS Opava připomíná své dvacáté narozeniny.

   I když se to nezdá, uplynulo už opravdu dvacet let od chvíle, kdy se pod vedením předsedkyně, paní Marie Laníkové, začali scházet a pořádat společné akce první členové (především ženy), kteří hledali pochopení, pomoc  a možnost pohovořit si o svých starostech, získat příležitost navázat nová  přátelství,  rozptýlení i příležitost k upevňování zdraví na léčebných a ozdravných pobytech.

   Od vzniku klubu se jeho práce zúčastnilo mnoho členů, z nichž někteří  se vzpomínky na jeho založení bohužel zúčastnit nemohli.Připomeňme si alespoň některé ze zakládajících a dlouholetých členů - Pepa Krušberský, Heda Kašná, Irena Znojová,Josef Zajiček, Hilda Kuncziková, Ilse Řeháčková, Markéta Peřínová, Lumír Gebauer, Helena Drozdová. Poděkování patří jim i všem, kdo v klubu pracují dnes.

  Zamyšlení nad dvaceti lety naší organizace je také příležitostí k poděkování těm, kdo naši činnost jakkoli podporovali a podporují, zejména pak Magistrátu města Opavy, kde jsme vždy nacházeli pochopení. Mezi naše stálé sponzory patří i Obecní úřad v Bolaticích, farmaceutický závod Teva, Zemědělské družstvo Hraničář, Slezské divadlo v Opavě, Léčebné a rehabilitační centrum v Opavě, pekárna Azpek Bolatice.

  Dne 18.9. 2018 se naši členové  na slavnostní schůzi  setkali  s jejich některými představiteli a přivítali na něm také malé delegace členů onkoklubů z Havířova, Ostravy, Karviné, Bohumína, Třince a Krnova. K dobré náladě přispělo i vystoupení studentů Církevní konzervatoře        v Opavě a cimbálové muziky a tanečníků ze Střediska volného času        v Opavě. 

  Fotografie ze setkání jsou k dispozici ve FOTOALBU  rok 2018.